در حال بارگذاری ...

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان:
مهم ترین رسالت معلمان و نومعلمان پاسداشت باتجربه ها و استفاده از تجربه آن ها است

 صبح امروز، پنجشنبه 17 اسفند 96 دکتر حبیب صفرزاده معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه فرهنگیان در نخستین جشنواره ملی تجربیات برتر آموزش فیزیک، ضمن تأکید بر اهمیت تبادل تجربه در امر آموزش گفت مهمترین رسالت معلمان و نومعلمان پاسداشت با تجربه ها و استفاده از آن ها است.

به گزارش روابط عمومی پردیس شهید بهشتی، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به بیش از 300 شاخه و گرایش دانش فیزیک گفت امروزه فیزیک حتی درعلم الابدان هم ورود پیدا کرده است.

وی با بیان روش های مرسوم در برخی کشورها در زمینه پاسداشت مقام باتجربه ها گفت در ژاپن برای معلمان پیشکسوت کارتی صادر می­شود که در آن پیشکسوتان با درج نشان خردمندی به عنوان مرجع خردمندی معرفی می شوند.

دکتر صفرزاده با اشاره به این که بهره مندی از تجربه تنها مربوط به علوم تجربی و پایه نیست گفت در سایر زمینه ها مانند سیاست نیز تجربه باید مانند چراغی جلوی راه ما باشد. وی با بیان این که در صورت عدم بهره گیری از تجربه دیگران در هر امری با مشکل روبه رو خواهیم شد  تأکید کرد حتی درسیاست ورزی نیز باید فعالیت بدون بهره مندی از تجربه دیگران ممنوع شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به سه رویکرد زورمداری و جنگجویی، زرمداری و ثروت اندوزی، و دانایی و ترویج دانش در تحلیل های جامعه شناختی گفت در رویکرد سوم زلالی دین خودنمایی می کند.

این مقام مسئول با بیان این که دانشگاه فرهنگیان کشور بر این باور است که باید مهارت های حرفه ای معلمی به جد در دستور کار باشد تصریح کرد هر کس این مهارت ها را نبیند برای معلمی مناسب نیست. وی ابراز امیدواری کرد مهارت های معلمی بیش از پیش در دستور کار قرار بگیرد و در شورای عالی انقلاب فرهنگی و اسناد بالادستی بیشتر به آن توجه شود.

وی به نومعلمان توصیه کرد با جدی گرفتن اهمیت تجربه از شگردهای انتقال مفهوم و جاانداختن مطلب توسط معلمان باتجربه استفاده کنند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به زحمات مدیر امور پردیس های خراسان رضوی به نیابت از هیأت رئیسه دانشگاه فرهنگیان کشور از مسئولان و برگزارکنندگان جشنواره تجربیات برتر فیزیک قدردانی کرد.


نظرات کاربران