در حال بارگذاری ...

برگزاری نخستین جلسه معرفی تازه های کتاب در سال 97

نخستین جلسه تازه های کتاب در سال 97 برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی در این جلسه که صبح امروز یکشنبه 18 فروردین با حضور جمعی از استادان و دانشجویان علاقمند در ساختمان اداری اموزشی پردیس شهید بهشتی برگزار گردید، بهمن دانشمند، مدرس فناوری اطلاعات و کارشناس مسئول فناوری دانشگاه فرهنگیان به معرفی کتاب توصیه گر هوشمند موسیقی پرداخت.

دانشمند با اشاره به ارتباط این کتاب با مبحث هوش مصنوعی گفت پیدایش هوش مصنوعی با این هدف صورت گرفته است که در انجام کارها جایگزین انسان شود.

وی با نگاهی گذرا به تاریخچه دستگاه های اتوماتیک گفت دستگاه هایی که در گذشته به نام دستگاه های اتوماتیک معرفی می شدند  صرفاً قادر به انجام کارهای تکراری انسان بودند و از این نظر با آنچه امروز به نام هوش مصنوعی خوانده می شود کاملاً متفاوتند.

این مدرس دانشگاه فرهنگیان با بیان این که از زمان اجرای دستورات شرطی توسط رایانه ها، ایجاد و پیدایش دستگاه های هوشمند کلید خورد گفت دستگاه هوشمند دستگاهی است که بتواند مانند انسان به صورت هوشمند عمل کند.

کارشناس مسئول فناوری اطلاعات دانشگاه فرهنگیان با اشاره به هدف کتاب توصیه گر هوشمند موسیقی اظهار داشت این کتاب در صدد ارائه ساز و کاری است که از طریق آن بتوانیم با در اختیار داشتن سامانه ای برخط موسیقی مورد نظر خود را از سامانه بخواهیم و سامانه ی مذکور بهترین پیشنهاد را به ما ارائه دهد. وی تأکید کرد در این کتاب الگوریتم استخراج، دسته بندی و فهرست بندی موسیقی بر اساس ساختارهای هوش مصنوعی ارائه گردیده است.

در پایان این جلسه با اهدای لوح سپاس از این استاد و کارشناس دانشگاه فرهنگیان تقدیر و قدردانی شد.

گفتنی است برنامه تازه های کتاب ساعت 9 و نیم صبح روزهای یکشنبه هر هفته در ساختمان اداری آموزشی پردیس شهید بهشتی برگزار می شود و در آن تازه ترین کتاب های استادان و دانشجومعلمان این پردیس معرفی می گردد.


نظرات کاربران