در حال بارگذاری ...

کارگاه اموزشی آصول پاسخگویی به شبهات برگزار شد

عصر دیروز یکشنبه، 26 فروردین 97 کارگاه آموزشی آشنایی با اصول پاسخگویی به شبهات در سالن کنفرانس امام رضا(ع) پردیس بهشتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی در این جلسه، رمضان نیری، سرپرست مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با اشاره به سخنان شهید مطهری درباره تفکر و اندیشه ورزی گفت داده ها و اطلاعات بدون اندیشه و تجزیه و تحلیل مانند کارخانه ای است که مواد خام بسیاری دارد اما قادر به تولید نیست. وی تأکید کرد تولید و تحلیل فکری برای همه اهمیت بسیار دارد اما برای دانشجومعلمانی که قرار است در آینده در حوزه فکر و اندیشه میدان داری کنند از اهمیت بیشتری برخوردار است.

نیری با بیان این که عصر کنونی عصر فزونی داده ها است، گفت داده ای به تنهایی ارزش ندارند بلکه وقتی ارزشمند می شوند که ما بتوانیم داده ها را به اطلاعات و اطلاعات را به دانش تبدیل کنیم.

سرپرست مدیریت امور پردیس های دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با تأکید بر این که برگزاری چنین جلساتی به دانشجومعلمان کمک می کند قدرت تحلیل و تجزیه اطلاعات را به دست آورند، اظهار امیدواری کرد برگزاری این جلسات ادامه پیدا کند.

در ادامه دکتر سیدحسین مجتبوی سرپرست پیشین دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام(ص) در رابطه با اهمیت علم و دانش گفت اگر واقعاً می خواهیم راه درست علم را از جهل تشخیص دهیم باید به دنبال علم باشیم. وی به دانشجومعلمان توصیه کرد به هر طریقی که می توانند از فرصت جوانی خود در راه آموختن علم استفاده کنند.

در این جلسه دکتر وطن پور از استادان گروه معارف اسلامی دانشگاه فرهنگیان به بیان سلسله اصولی در رابطه با چگونگی پاسخگویی به شبهات دینی، اعتقادی وسیاسی پرداخت.  


نظرات کاربران