در حال بارگذاری ...

برگزاری همایش فراشناخت در آموزش فیزیک

 

عصر روز دوشنبه 11 دی ماه همایش فراشناخت در آموزش فیزیک در تالار امام رضا(ع) پردیس شهید بهشتی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی در این همایش که به همت انجمن علمی فیزیک پردیس شهید بهشتی برگزار شد، مجید سعدآبادی، دبیر فیزیک دبیرستان های مشهد با نگاهی به تاریخچه آموزش گفت همه انسان ها آموزش را به عنوان یک اصل جدایی ناپذیر زندگی پذیرفته اند. وی در ادامه به بررسی سبک های آموزش در زمان های گذشته و اثرات آن پرداخت.

  سعدی آبادی ضمن توضیح برخی مفاهیم آموزشی جدید از جمله فراشناخت توضیح داد فراشناخت به معنای این است که انسان بداند که چگونه می داند، چگونه حفظ می کند و چگونه می اندیشد.

  این دبیر فیزیک دبیرستان های مشهد در ادامه با ارائه توضیحاتی درباره مغز، ساختار ،اجزا وکارکرد های آن به مقایسه مغز وکامپیوتر از نظر ساختاری یرداخت. وی ویژگی های ساختاری وچگونگی افزایش سیناپس های مغزی را نیز تشریح کرد و به سوالات حاضران در جلسه پاسخ داد.

در این جلسه دکتر محمد ابراهیمی دباغ مدیر گروه فیزیک دانشگاه فرهنگیان با اشاره به کنکورورودی دانشگاه ها گفت در حال حاضر بسیاری از دبیران توانمند فیزیک کنار زده شده اند و عرصه آموزش فیزیک گرفتار کسانی شده است که مافیای کنکور فیزیک را در اختیار دارند. وی گفت این امر باعث شده بسیاری از دانش آموزان توانایی کسب نمرات بالا را در کنکور داشته باشند در حالی که سواد واقعی فیزیک آن ها کم  است.

مدیر گروه فیزیک دانشگاه فرهنگیان با اشاره به جشنواره الگوهای برتر تدریس که در 17 اسفند در پردیس شهید بهشتی برگزار خواهد شد از دبیران فیزیک حاضر در جلسه خواست با شرکت دراین جشنواره تجربیات خود را در اختیار سایر دبیران و استادان فیزیک قرار دهند.

 


نظرات کاربران